Pudding chia jagodowo-truskawkowy

by - stycznia 27, 2021


Jagodowo-truskawkowy pudding chia to idealna propozycja zdrowego śniadania. Trzy warstwy pysznego puddingu z dodatkiem truskawek i borówek, zapewnią nam dużą dawkę witamin oraz składników odżywczych. Ze względu na swój wygląd - oprócz serwowania go rano na śniadanie, można podać go również jako deser po południu. Z podanych składników otrzymamy 3 szklanki deseru po 330 ml.

Składniki:

  • ¾ szklanki białych nasion chia,
  • 3 szklanki mleka migdałowego,
  • 3 łyżeczki miodu,
  • 1 szklanka borówek amerykańskich,
  • 1 szklanka truskawek.

Do mleka wsypać nasiona chia. Zamieszać. Odstawić na godzinę w miejsce o temperaturze pokojowej. Ważne, żeby co 10-15 minut przemieszać dokładnie całość - w przeciwnym wypadku utworzą nam się grudki w puddingu. Po tym czasie pudding wstawić do lodówki minimum na 4-5 godzin.

Owoce umyć pod bieżącą wodą. Z truskawek usunąć szypułki.
Pudding wyjąć z lodówki i podzielić na trzy części. Jedną część odstawić na później bez żadnych dodatków, drugą wymieszać w blendzerze razem z borówkami, a trzecią zblendować razem z truskawkami.

Przygotować szklane słoiczki lub pojemniczki. W każdym z nich układać warstwami: 1/3 słoiczka puddingu z borówkami, 1/3 słoiczka czystego puddingu chia i 1/3 słoiczka puddingu z truskawkami.
Ozdobić owocami.
Tak przygotowany deser możemy przechowywać w lodówce nawet przez 3-4 dni.


Inspiracja: feelgoodfoodie.net
  Drukuj przepis

Te przepisy mogą ci się spodobać

0 komentarze